Błędy przy zaciąganiu kredytu

Kredyt hipoteczny to jedna z największych inwestycji, jaką wykonujemy w swoim życiu. Pomimo faktu że cały czas mamy dostęp do różnych źródeł telewizji, internetu nie zawsze udaje nam się wychwycić właściwe rozwiązanie. Trzeba przyznać, że błędy zdarzają się nader często. W tym przypadku jednak nie możemy sobie na nie pozwolić, bo wiąże się to przede wszystkim z bardzo poważną stratą finansową, może to nawet doprowadzić do prawdziwej zapaści. Nic dziwnego że ludzie popełniający błędy chcą robić ich najmniej. To właśnie dla nich dedykuje się poniższe minusy, jakie najczęściej zdarza się popełniać ludziom.

Nasz bank

Bardzo często wydaje nam się, że nasz bank jest w stanie dać nam najlepsze warunki i nie chcemy dyskutować z innymi osobami, ponieważ wszystko opieramy na tak zwanej wieloletniej lojalności wobec jednego banku. Czy aby na pewno tego typu bank jest w stanie dać nam najlepsze warunki cenowe?. Co do tego moglibyśmy się kłócić, ponieważ jest to bardzo częsty błąd popełniany przez wielu ludzi. Banki nigdy nie zwracają uwagi na lojalność a jedynie opłacalność prowadzonych rozwiązań. Jeśli coś się nie podoba klientowi może on w każdej chwili zmienić bank, ale bank źródłowy nie pójdzie klientowi na rękę tylko po to, aby cenowo zrównać się z najlepszą konkurencją, jaka pojawia się na rynku. Z punktu widzenia banku takie działanie jest skrajnie nieopłacalne dlatego lepiej pozbyć się jednego klienta niż iść na ugodę w sprawie ceny kredytu hipotecznego.

Brak sprawdzenia nieruchomości

Często zapominamy również o fakcie, że nieruchomość zwłaszcza ta z rynku wtórnego wymagałaby odpowiedniego wglądu. Jest to duży problem, ponieważ tego typu czynności robi się powierzchownie a prawdziwa analiza, powinna wyglądać nieco inaczej być o wiele bardziej gruntowna i dokładna. Tu z kolei największy nacisk wywiera się na profesjonalizm musi się on pojawić, ponieważ inaczej analiza może być przeprowadzona niewłaściwie, przez co wybierając złą nieruchomość polegniemy już na starcie. Pamiętajmy że wspomniane kredyty hipoteczne to nie zabawa. Wszystko musi być dobierane zgodnie z normą dlatego też zawsze sprawdzamy takie mieszkania, ponieważ tylko w ten sposób możemy uchronić się przed pomyłką.

Zadatek i zaliczka

Jeśli już udało nam się coś wybrać to wtedy najczęściej, chcemy załatwić wszystkie formalności jak najszybciej. Dlatego też podpisujemy umowę przedwstępną i nawet pokrywamy ją własnymi środkami. Mamy dwie możliwości możemy wpłacić zaliczkę lub zadatek. Obie te formy różnią się jednak między sobą dlatego też, musimy być bardzo ostrożni. Najlepszą formą zawsze będzie zaliczka bowiem ją zawsze możemy bez zbędnych kłopotów odzyskać, nawet jeśli nie uda nam się dotrzymać warunków kredytu. Zadatek to już zupełnie inna sprawa, ponieważ jego odzyskania w przypadku kłopotów, a także uzależnia nas to do całkowitej utraty wszystkich środków, jakie tylko wpłaciliśmy. Dlatego na te formy trzeba zwracać uwagę, ponieważ możemy popełnić tutaj dużo błędów, które jednak będą nas kosztować wiele. Pamiętajmy jednak że czasem najgorsze scenariusze, lubią się spełniać dlatego miejmy na to wszystko oko.

Składamy wniosek w jednym banku

Bardzo dobra sytuacja finansowa sprawia, że czujemy się bardzo pewni siebie w przypadku kredytu hipotecznego. Jednak trzeba nauczyć się, że nawet dobra sytuacja i w pełni ustabilizowane wpłaty bez spóźnień nie dają nam gwarancji że taki kredyt rzeczywiście otrzymamy. Jeśli ograniczamy się do jednego banku przepełnieni optymizmem i pewnością, możemy się bardzo zawieść. Zwłaszcza jeśli po okresie czekania okaże się że odpowiedz z naszego banku jest, ale negatywna. Po co więc ograniczać się do jednego banku jak możemy złożyć kilka takich wniosków do różnych placówek bankowych. Kto wie być może w któreś z nich, uzyskamy kredyt bez żadnych zbędnych formalności. Pamiętajmy że jest to tylko niewielki wysiłek napisać kilka podań. Dokumentacja powtarza się w 90% dlatego formalności też nie ma przy tym zbyt wiele.

Pewność że dostaniemy kredyt

Kolejny błąd z serii zbytnia pewność siebie. Zapamiętajmy sobie raz na zawsze, że nigdy nie ma pewnego w 100% kredytu hipotecznego, którego możemy dostać tak od ręki. Oczywiście możemy czekać, ale nigdy przed podpisaniem i wypłatą nie mamy w rękach nic pewnego. Analitycy przeglądający dokumenty związane z naszymi dokonaniami w historii bankowej mogą wychwycić mały, acz wkurzający detal, który doprowadzi do sytuacji, gdy doprowadzi do dyskwalifikacji nas jako potencjalnego kredytobiorcy. Zdolność do wzięcia takiego zobowiązania musi być policzona dokładnie jeden nawet najmniejszy błąd i główna suma będzie się nie zgadzać, przez co możemy nie przejść system weryfikacji. Takie błędy się zdarzają i żaden bank nie jest nieomylny. Musimy brać to pod uwagę i baczniej zwracać uwagę na to, jak liczona jest nasza zdolność kredytowa. W razie wątpliwości, możemy zawsze poprosić bank o ponowne sprawdzenie a wtedy błąd zazwyczaj szybko się rozwiąże.

Tak właśnie wyglądają rozwiązania, z których mimo wszystko musimy skorzystać, aby uniknąć błędów przy kredytach hipotecznych.

Nowy Sącz

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message