Ile zarabia na Tobie doradca finansowy? Można mu zaufać?

Mechanizm kredytowy jest dość prosty.Jeśli weźmiemy 2000 000 zł to nasz doradca do spraw kredytowych zarobi od 4000 do 12 000 w zależności od kwoty, jaką będziemy chcieli wziąć. To ważna informacja, ponieważ warto zauważyć, że dziś jest dużo osób, które namawiają nas do wzięcia różnego rodzaju produktów finansowych. Jak się okazuje nie robią oni tego po to by nam było lepiej, ale tylko z tego względu, aby zarobić. Trzeba jednak umieć wyznaczać granicę nie wszyscy doradcy finansowi, muszą być tacy sami. Musimy jednak cały czas się pilnować ponieważ tych łasych ludzi na pieniądze nigdy nie brakuje i czasem martwią się bardziej oni o swój interes niż o nasz. Niestety ale przestarzały model finansowania takich ludzi w tym zawodzie prowadzi do licznych nadużyć. Tak więc jest duża szansa, że i my spotkamy się z takim oszustem. W takim wypadku musimy bardziej zaufać sobie niż doradcy, zwłaszcza jeśli proponuje nam on rozwiązania, które w danej chwili tak naprawdę nie są nam szczególnie potrzebne.

Kiedy doradca robi z nas wała

Doradca to przede wszystkim cwana bestia, nawet jeśli jakimś cudem nie uda mu się zachęcić nas do skorzystania z jakiegoś produktu finansowego lub w międzyczasie z niego zrezygnujemy to i tak otrzyma on zawsze prowizję za pozyskanie nowego klienta. Niestety taki proceder jest na porządku dziennym i dlatego też nic dziwnego, że doradca finansowy może wiele zarobić naszym kosztem. Bezczelność tych ludzi również nie ma już granic, ale jest to często podyktowane bardzo wyśrubowanymi planami sprzedażowymi i pewną normą, jaką muszą osiągnąć wymienieni dorady, aby zarobić. Dlatego nic dziwnego, że wszystkie chwyty stają się teoretycznie dozwolone to prowadzi do naprawdę poważnych dewiacji, jakie nigdy nie powinny mieć miejsca. Oszukiwanie klientów staje się normą, zwłaszcza jeśli chodzi o pieniądze. Niestety trzeba powiedzieć sobie jasno doradca finansowy nigdy nie będzie naszym przyjacielem, lecz jedynie partnerem biznesowym, przy czym z założenia, że on musi coś na nas zarobić. Rzadko więc zdarzają się sytuacje, aby tego typu doradca działał tylko i wyłącznie na korzyść klienta. To wszystko działa w obie strony. Skoro wiemy, że ktoś będzie działał głównie w swoim zakresie, aby bronić własnego interesu to tym bardziej czujność powinna wzrosnąć. W praktyce zdarzają się tez przypadki, że faktycznie doradca stoi po naszej stronie, ponieważ liczy on ostatecznie na naszą rekomendację. Im bardziej jesteśmy wtedy zadowoleni z takich usług, tym chętniej wystawiamy takiemu doradcy pozytywną opinię.

Skąd biorą się doradcy

Warto się zastanowić tez nad tym, skąd biorą się tacy poszczególni doradcy. Tak naprawdę nie jest to szczególnie trudne, ponieważ między doradcą inwestycyjnym a finansowym jest daleka przepaść. Doradca inwestycyjny musi mieć szkołę oraz przejść odpowiednie kursy natomiast doradcą finansowym może zostać każdy nawet bez doświadczenia. To sprawia, że chętnych do doradzania nam nie brakuje szkoda, tylko że nie mogą oni często pochwalić się wiedzą merytoryczną czy praktyczną zamiast tego wciskają nam po prostu coś, czego tak naprawdę nie chcemy lub nam się to po prostu nie opłaca. Dla takich ludzi jest ważny tylko czysty zysk lub odpowiednio duża prowizja dla klienta. Na tym właśnie polega ich brak strategii finansowej, ponieważ ogranicza się ona jedynie do wciskania ludziom produktów finansowych, które sami tak naprawdę do końca nie rozumieją. Tak naprawdę odpowiedni produkt inwestycyjny często utożsamiamy je z potencjalną atrakcyjnością, zwłaszcza jeśli daną rzecz proponuje nam odpowiednia osoba związana z doradztwem finansowym. Właściwie w takich warunkach powinniśmy odpowiednio zweryfikować daną ofertę i sprawdzić, czy dana osoba nie jest po prostu naciągaczem. W praktyce doradcą inwestycyjnym może być tylko osoba z certyfikatem, jeśli ktoś posługuje się taką pomocą bez certyfikatu łamie obowiązujące w Polsce prawo. Tak więc doradca musi być sprawdzoną osobą, ale w przypadku doradcy finansowego tego się nie weryfikuje, jak wspomniano wyżej dlatego też bardzo łatwo można wpaść w pułapkę, która działa i umiejętnie wciąga tych, którzy nazbyt ufają takiemu doradcy. Oczywiście tak naprawdę prowizja za każdym razem jest inna raz, jest większa raz mniejsza wiele zależy od banku. Sprytni doradcy finansowi robią wszystko, abyśmy wzięli pożyczkę czy też inny produkt finansowy w odpowiednim banku. Wszystko tak naprawdę możemy sami przeanalizować, póki mamy na to czas. Pamiętajmy że produkty finansowe są dla ludzi jednak jeden błąd może sprawić, że wszystko pójdzie nie w tym kierunku co chcieliśmy. Doradca składając usługi w jednym banku może zarobić zdecydowanie więcej pieniędzy, ponieważ to wtedy bank określa odpowiednią kwotę takiej prowizji i jest ona zapewne większa. Na takie szczegóły trzeba zwracać uwagę, ponieważ to klient, może ponosić wtedy dodatkowe koszty co w naszym przypadku nie jest szczególnie zalecane. Ostrożność pozwoli nam uniknąć problemów. Pamiętajmy że każde rozwiązanie ma swój cel w tym przypadku chcemy po prostu pozbyć się doradcy, który nam niewłaściwe doradza.

Nowy Sącz

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message