Kredyt odnawialny

Kredyt odnawialny – zasady działania.

Kredyt odnawialny w rachunku należy do jednych z najmniej popularnych produktów kredytowych. Zupełnie niesłusznie, bo kredyt odnawialny okazuje się być bardzo pożytecznym narzędziem. Mała popularność tego kredytu wynika po części z tego, że wiele osób postrzega ten produkt, jako bardzo skomplikowany.

W praktyce okazuje się jednak, że można bardzo łatwo zrozumieć, na czym kredyt odnawialny polega. Bank wyznacza nam określony limit kredytowy na przykład 5000 zł. Oznacza to, że nasze saldo może wynieść -5000 zł. Gdy mamy na rachunku 500 zł możemy, więc maksymalnie wypłacić 5500 zł. Bank będzie pobierał odsetki od kwoty 5000 zł, ale tylko przez te dni, kiedy faktycznie nasze saldo wynosić będzie -5000 zł. Gdy tylko dokonamy wpłaty czy zrobimy przelew i będziemy na plusie bank nie będzie już pobierał odsetek. To właśnie dzięki temu kredyt odnawialny jest produktem tanim, bo płacimy tylko wtedy, gdy korzystamy z pieniędzy. Banki naliczają jeszcze prowizję za udzielenie takiego kredytu a ponadto później podobną prowizję trzeba zapłacić przy każdym odnowieniu, z reguły raz w roku.

Aby otrzymać kredyt odnawialny nie trzeba specjalnych zabezpieczeń, wystarczy, że na konto osobiste regularnie wpływa pensja.

Nowy Sącz

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message