Lokaty terminowe

Lokaty terminowe-czy warto się nimi interesować?

Lokaty terminowe jeszcze do niedawna były ulubionym sposobem Polaków na oszczędzanie. To, za co je cenimy najbardziej to przede wszystkim brak ryzyka i przewidywalność ilości zarobionych pieniędzy. Niestety obecnie większość lokat oprocentowana jest bardzo nisko. Od kwoty uzyskanych odsetek trzeba jeszcze odjąć podatek dochodowy. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób odwraca się od lokat.

Czy jednak słusznie?

Po dokładnym przejrzeniu ofert rynkowych można się przekonać, że do wyboru jest jednak kilka korzystnych lokat. Problem jednak w tym, że lokaty, które pozwalają w miarę sensownie zarobić zwykle mają w sobie haczyki. Najwięcej z nich przeznaczonych jest dla nowych klientów. Oznacza to, że nie można z takich lokat korzystać w nieskończoność. Poza tym w ich ramach można zwykle zdeponować nie więcej jak 10 000 zł. Inne korzystne lokaty wiążą się z koniecznością założenia konta osobistego albo wymuszają korzystanie z bankowości mobilnej.

Okazuje się więc, że można także dzisiaj znaleźć dobre oferty na lokaty terminowe jednak trzeba z uwagą śledzić warunki udzielania takich lokat.

Trzeba szukać okazji na lokatę, czy to będzie na miesiąc, trzy, pół roku czy na rok. Dokładna analiza pomoże w oszacowaniu, która przyniesie największy zysk. Warto też sprawdzać rankingi lokat, które publikowane są w magazynach i czasopismach ekonomicznych.

Nowy Sącz

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message