Ubezpieczenia majątkowe

Mimo, że niekiedy w nasze życie wdziera się monotonia, to warto mieć na uwadze fakt iż ludzkie życie potrafi być nieprzewidywalne. Bezpieczeństwo i wygoda dnia dzisiejszego wcale nie oznaczają, że jutro będzie tak samo. Może się bowiem zdarzyć, że w efekcie zdarzeń losowych utracimy zarówno nasze zdrowie, jak i majątek. O ile ubezpieczenia zdrowotne są dość popularne, o tyle ubezpieczenia majątkowe są raczej rzadkością. To duży błąd, nigdy przecież nie wiemy co możemy się zdarzyć i lepiej mieć alternatywę na każdą ewentualność.

Ubezpieczenia domów i mieszkań w Nowym Sączu

Tego rodzaju ubezpieczenia przeznaczone są dla właścicieli nieruchomości, którym zależy na ich odpowiedniej ochronie. Jakiego rodzaju nieruchomości mogą zostać objęte ubezpieczeniem domów i mieszkań? Zazwyczaj będą do domy jednorodzinne oraz mieszkania łącznie z przynależącymi do nich pomieszczeniami, a także ich stałymi elementami. Stałe elementy to najczęściej piece, kominy, czy chociażby wykładziny. Polisa ubezpieczeniowa ma gwarantować nam zabezpieczenie w przypadku takich zdarzeń losowych jak: huragany, trzęsienia ziemi, uderzenie pioruna, zalanie, upadki drzew oraz uderzenia pojazdów. Ubezpieczenie tego typu może zostać oczywiście rozszerzone m.in. na skutki powodzi, jednak wymaga to przeważnie dodatkowej opłaty.

Ubezpieczenia dla rolników w Nowym Sączu

Na potrzeby osób, które zajmują się działalnością rolniczą powstał zupełnie inny rodzaj ubezpieczeń, czyli ubezpieczenia dla rolników. Polisy takie obejmują swoim zakresem budynki będące częścią gospodarstwa rolnego o powierzchni powyżej 20 m2. Jest jednak pewien warunek – muszą być one trwale związane z gruntem, a także pokryte dachem. Oprócz tego ubezpieczenie zostaje rozszerzone również na części składowe budynków (balkony, schody, fundamenty itp.). Ubezpieczenie dla rolników nie dotyczy jednakże jakichkolwiek elementów wyposażenia. Jeżeli zależy nam zatem na ich ochronie musimy wykupić dodatkową polisę.

Ubezpieczenia majątku objętego kredytem w Nowym Sączu

Ten rodzaj ubezpieczenia jest przeważnie obowiązkowy. Wymaga go bowiem kredytodawca jeszcze zanim udzieli nam pożyczki. Jedynym zabezpieczeniem kredytu jest przecież hipoteka. Co daje nam jednak ubezpieczenie majątku objętego kredytem? Jak się okazuje, bardzo wiele. Stanowi gwarancję, że w sytuacji utraty lub uszkodzenia hipoteki, kredytobiorca będzie nadal miał środki do spłaty zaciągniętego kredytu.

Ubezpieczenia majątkowe mogą okazać się niezwykle przydatne. Dzięki nim będziemy w stanie wyjść nawet z bardzo trudniej sytuacji życiowej.

Nowy Sącz

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message